Се матат јајцата со шеќерот како за торта, потоа се додаваат и другите состојки, зејтинот, јогутот, пецивото брашното. Половина од смесата се става во тавата за печење, се редат јагодите, па потоа другата половина и се пече во 28 бр.40 минути.
Се наросува шеќер во прав. Може и слатко од јагоди одозгора по желба, доколку имате во фрижидерот.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови