Подготовка:

1. Тиквицата ја лупиме и ја рендаме. Ја цедиме од течноста.

2. Јајцата ги матиме со жица за матење. Го додаваме маслото, солта, црниот бибер, сирењето издробено на парчиња, промешуваме. Ја додаваме ренданата тиквица, овесното брашно, овесните снегулки и пецивото, промешуваме.

3. Смесата ја ставаме во сад за печење со димензии 32х20 цм. Одозгора ставаме сусам и сончоглед. Печиме во загреана рерна на 170 степени околу 40 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани