Брзи, лесни, вкусни..... и за правење и за јадење.

Најпрво ја правиме смесата за палачинките, со миксирање на состојките.
Потоа ги пржиме палачинките, па ги полниме по желба, јас со шунка и кашкавал.
Ги поховаме прво во јајце, па во лебни трошки, и ги пржиме во загреано масло.
Ги вадиме врз салфета, за да се впие вишокот од мрснотијата.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови