Овој рецепт може да се направи во количина која ја сакате вие.
Нема посебни мерки, ама еве јас  ќе пишам колку ставив јас.
Тоа не мора да значи дека и вие треба да ставите толку.
Само сакам да ја опишам постапката со која го приготвувам овој вид на пинџур, а ме инспирираше една посетитека на овој сајт која побара ваков вид на пинџур.
Во сад со вода на оган ги ставам да се варат компирите.
На електричната скара ги испеков пиперките и ги оставив во кеса малку да постојат додека се варат компирите.
(Малку беа пиперки, па се одлучив да не палам ќумбе за печење на пиперки. Ја искористив скарата )
Откако компирите ми беа варени, ги отстранувам лушпите и веднаш ги мелам со машинка за мелење.
Ист така и пиперките ги лупам и мелам и ги соединувам.
Во хомогената смеса додавам ситно сецкано лукче и сол по вкус.
На страна ставам зејтинче да зоврие и го полевам пинџурчето.
Промешувам ....и не можам да издржам да не лизнам некој прст ...
Мириса преубавко... и ве советувам да си земете повеќе лепче.
Заборавив да кажам дека можете и да ги испасирате компирите, а пиперките да ги исецкате. Јас го мелам затоа што моите деца не јадат сецкани пипеки, па морам да ги маскирам.....На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови