1. Пилешкото и шампињоните се сечат на ситни парчиња
  2. Се динстаат и пропржуваат 15 минути
  3. Се додава хоплата и зачините
  4. Се остава уште 2-3 мин. додека да се згусне павлаката

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови