Кромидот ситно исецкајте го и ставете го да се пржи. Откако ќе омекне, додадете го пилешкото дропче, ставете сол, бибер и мешан сув зачин по вкус и продолжете со пржење додека дропчето не порумени.
Доматите изрендајте ги и додадете ги во тавата со дропчето. Пржете уште 10тина мин додека сосот малку да испари.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови