Испечати

Пилешки црн дроб со домати

Пилешки црн дроб со домати

Состојки

  • 500гр пилешки црн дроб
  • 2-3 домати
  • 1 главица кромид
  • сол, бибер и мешан сув зачин по вкус

Подготовка

Кромидот ситно исецкајте го и ставете го да се пржи. Откако ќе омекне, додадете го пилешкото дропче, ставете сол, бибер и мешан сув зачин по вкус и продолжете со пржење додека дропчето не порумени.
Доматите изрендајте ги и додадете ги во тавата со дропчето. Пржете уште 10тина мин додека сосот малку да испари.