Пилешкиот стек се сецка на коцки и се варе.од кога ќе истине се цепка со рака се додаваат сецкани на коцки киселите краставички ,шанпињоните се слава сол бибер мајонезот и киселата павлака се меша и се сервира.Најискрено салатата ја правам отприлика зависно колкава количина ми треба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови