Испечати

Пилешка салата

Пилешка салата

Состојки

  • 1кг пилешки стек
  • 10 кисели краставички
  • 500гр шампињони
  • 2-3лаж мајонез
  • 300-400гр кисела павлака

Подготовка

Пилешкиот стек се сецка на коцки и се варе.од кога ќе истине се цепка со рака се додаваат сецкани на коцки киселите краставички ,шанпињоните се слава сол бибер мајонезот и киселата павлака се меша и се сервира.Најискрено салатата ја правам отприлика зависно колкава количина ми треба.