Пилешкиот стек, компирите и јајцата ги вариме, ја вариме и златната мешавина. Откако убаво ќе се сварат го сецкаме пилешкиот стек на ситни парчиња, ги сецкаме на коцки јајцата и компирите, им ја додаваме златната мешавина, мајонезот, солта и биберта и се убаво се меша.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови