Испечати

Пилешка салата

Пилешка салата

Состојки

  • 500гр пилешки стек
  • 5 компири
  • 2 јајца
  • 1 пакетче златна мешавина
  • 300гр мајонез

Подготовка

Пилешкиот стек, компирите и јајцата ги вариме, ја вариме и златната мешавина. Откако убаво ќе се сварат го сецкаме пилешкиот стек на ситни парчиња, ги сецкаме на коцки јајцата и компирите, им ја додаваме златната мешавина, мајонезот, солта и биберта и се убаво се меша.