1. Месото сварете го во малку посолена вода. Исечкајте го и додајте ги сварените јајца, исто така исечкани. Кикиритките кратко изблендирајте ги и додајте ги во месото. Краставичките и кашкавалот исечкајте ги и додајте ги.

2. Измешајте и ставете го мајонезот. Промешајте и ставете ја салатата во сад кој ќе се наполни до горе.
Одозгора нарендајте ги сварените моркови и врз нив наредете ги црните маслинки.
Украсете по краевите со чипс.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови