Пилешкото го вариме и сецкаме ситно.Исто така посебно се сецкаат крставичките и ги оставаме да се цедат.Празот го чистиме и сецкаме.Сите состојки ги мешаме во длабок сад и ги додаваме павлаката, мајонезот , сенф и масло.Зачинуваме по желба и мешаме додека не се добие хомогена смеса.Салатата ја декорираме по желба ( во случајов со зрнцина калинка и свеж магденос

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови