Месото најпрво сварете го и исецкајте го. Исто и краставичките исецкајте ги, а кикиритките истолчете ги, да останат и покрупни парчиња. Ставете се друго и добро измешајте.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови