Кромидот исечете го и ставете го да се пржи.
Печурките обарете ги, исечете ги и ставете ги во кромид.
Кога ќе се испржат печурките додадете кисела павлака, сув зеленчук, сол пипер и се убаво промешајте.
Макароните сварете ги во посебен сад.
Сервирајте во чинија макарони одозгоре ставете печурки со павлака.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани