Подготовка
Компирите излупете и измијте ги. Исецкајте ги и ставете ги во поголема тава.
Сланината, доматите и пиперчињата исецкајте ги и додадете ги во тавата со компирите. Ставете масло, оригано, сол, буковец и на крај додадете ја водата и промешајте.
Печите на 200 степени околу 30 мин

Добар апетит

Забелешка
Може да додадете ситно сецкано лукче, превкусно е.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани