Едноставен ручек
Компирите исечкајте ги на тенки кругови како за мусака. Во друг сад изрендајте го сирењето со млекото, додајте зачини.
Загрејте ја рерната на 200
Во округлата тава за печење од делимано намачкајте ја со малку путер, ставете еден ред од компирите па сирење, па пак компири, одозгорд зачинете се по желба. Печете 30 мин, па потоа полијте со павлаката па вратете во рерна уште 30мин.
Послужете топло

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови