Компирите ги лупиме, ги сецкаме на парчиња и ги ставаме да зовриат во вода. Потоа компирите ги цедиме од водата и ги ставаме во тепсија за печење. Го додаваме сусамот, малку црвена пипер, сол, масло, мешавина зачини, убаво ги мешаме и ги печиме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови