Рибата Крап се сече на два дела, се редат филетите сом, се става сол, бибер, се става зеленчукот и кромидот, се прелева со суво бело вино и се пече на 250 степени.
Едноставно, а вкусно. Пријатно јадење.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови