Еве еден малку поинаков начин на спремање на класичните овошни салати, кои најчесто се послужуваат добро изладени. Оваа салата во случајов се послужува топла. Се надевам ќе ви се допадне како на нас.

Подготовка -

1. Ја уклучуваме рерната на 250 степени. Овошјето го сецкаме на помали парчиња. Ги додаваме румот и џемот, промешуваме.
2. Печеме кратко во загреана рерна (5-10мин). Оваа салата се послужува топла.

Забелешка - оваа комбинација е одлична и со додавање на ананас. Оваа салата се служи топла, меѓутоа доколку сакате прво може да ја изладите, па да се послужите.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани