Подготовка:

1. Путерот нека не е многу тврд, за да може да се соедини добро со шеќерот и брашното. Додајте го и јајцето, пецивото и ванилата, па замесете убава смеса. Оставете да постои во фрижидер.
2. Извадете и расукајте кора со помош на сукалка. Извадете ги фигурите со пепа ликот, па наредете ги на хартија за печење. Печете додека не добијат златеста боја.
Оставете да изладатат.
3. Фонданот расукајте го, па со помош на калапите со кои ги вадевте фигурите, го сечете фонданот. 
Готовите фондани прилепете ги на колачите. Оставете да стврднат.

Нека ви се на здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови