Постот помина, мислам дека е време да се освежиме со нешто навистина вкусно и освежително.
Да бидам искрена рецептов го видов во еден весник и решив да си направам и јас со мали измени.

За кора
Во сад загрејте ја слатката павлака заедно со млекото, доволно да стане млака.
Прелијте преку мелените бисквити и добро измешајте.Во калап 21 (тавата за чизкејк на делимано) обложете со хартија за печење и нанесете ја бисквитната смеса.

За белиот фил
потребно е да ја загрееете слатката павлака,додајте ја чоколадата и мешајте додека се растопи, во меѓувреме спремајте го желатинот според упатството и додајте го во слатката павлака. Откако ке се излади можете да додадете и кисела павлака.
Белиот фил прелијте го преку кората од бисквити и оставете во фрижидер да се стегне. (околу1-2часа)

За филот од малини
Желатинот спремете го според упатството.
Во сад ставете ги малинките, прелиј те ги со шеќер, и ставете ги на оган. Откако ке добиете смеса како мармалад, одприлика 10 мин, додајте го желатинот и мешајте додека се растопи. Оставете малку да се излади од прилика 20 мин и прелијте преку белиот фил и оставете да се стегне.

За чоколадниот фил
желатинот со 4 лажици вода оставете го да набубри.
Загрејте ја слатката павлака, додајте ја чоколадата и мешајте додека се растопи. По желба додајте екстракт од ванила.
Додајте го желатинот и мешајте додека и тој не се растопи.
Оставете малу да се излади околу 20мин и ставете кисела павлака.
Откако филот од малини ке се стегне додеајте врз него чоколадниот фил.

Ставете во фрижидерда се стегне.
Декорирајте во ваша желба, бонбони, слатка павлака..

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови