1. Брашното јајцето водата и маслото добро се бијат со миксер да нема грутчиња и се печат палачинките.
2. Готовите палачинки додека се топли се мачкат со крем.
3. Бананата се сечи на пола па на четири и се става по едно парче врз кремот,се виткаат како ролат.
4. Можат да се декорират со шлаг и чоколаден прелив.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови