Повторно би сакала да споделам еден брз, лесен и прекусен рецепт за палачинки. Се што ви треба се само неколку состојки.

Подготовка:

1. Леќата ставете ја во подлабок сад со вода, да отстои цела ноќ. Наредниот ден ставете ја во блендер, додадете ги зачините, измиксајте се заедно и почнете со палачинките.
2. Може да ги комбинирате со што вие сакате, јас ги искомбинирав со намаз, салата домат.
Да признам најсреќна сум што син ми воопшто не препозна од што и ги јадеше со ќејф.

 

 

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови