Две јајца се матат како за торта. 
Се додава сол, па млекото и зејтинот, стасаниот квасец и на крај брашното.
Се меша со дрвена лажица.
Се става во подмачкан плех бр 28.
Одозгора се ренда сирење, па се остава да стаса.
Кога ќе стаса се матат преостанатите 2 јајца и се прелива одозгора и се наросува сусам.
Се пече на 180 степени. 30-40мин во зависност од рерната.
1 филџан = 150мл

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани