Компирите ги сечеме на парчиња. Меленото месо со кромидот го запржуваме. Запрженото месо го стваме во компирите, додаваме вода и над него ги ставаме матените јајца. Се стават во релна 20 мин.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови