Прво измиените ротквици ги рендаме на крупната страна на рендето.
Исто ја рендамне и краставицата.
Брокулата кратко ја бланшираме, па ја сецкаме на мали парченца.
во сад ги соединуваме краставицата, ротквиците, брокулата, киселата павлка, сол, бибер.
промешуваме и посипуваме со сецкан орев.
сервираме

Пожелно е да се користи кисела павлака со висок процент на масленост.
По желба може да се додаде лук, копар, власец....

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани