Пилето се вари 30 мин.Потоа се премачкува со кари, вегета и црна пипер.Во ватросталната ги ставаме оризот, пченката и пилето и тураме малку вода и масло.Сето се става во релна и се печи околу 30 мин

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови