ПодготовкаЧ

1. Едната тиквичка изрендајте ја, посолете ја и оставете ја да се исцеди. Јајцата пенасто изматете ги со солта и биберот, па потоа во нив додадете ја исцедена ренданата тиквичка. Смесата истурете ја во плех од шпоретот, претходно обложен со пек-хартија.

2. Останатите тиквички исечете ги на тенки кругови на рендето и наредете ги како рибини лушпи одозора врз смесата и благо посолете ги. Печете во загреана рерна на 180С, околу 20на минути.
Оставете да излади, превртете го на друга пек-хартија и извадете ја онаа во која се печеше.

3. Измешајте ја изварката со пресованиот лук и ситно сечкниот магдонос или копар. Додадете сол и бибе, по желба. Премачкајте ја кората со оваа смеса.

4. Доматите исечете ги многу тенко и наредете ги во два реда по должина. Внимателно завиткајте во ролат, заедно со се хартијата и оставете во фрижидер некој час да се стегни, пред да го исечите и послужите.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови