Компирот го лупиме и го сечиме на танки кругови и го ставаме во поголема тава да се пржи со малку масло(јас користев делимано бр 28) кога компирите се готови ја ставаме сланината и копрарот уште малку пропржуваме,потоа ги ставаме матените јајца.Така омлетот го оставаме да се пржи околу 5 мин потоа врз тавата ставаме голема чинија и тавата ја превртуваме врз чинијата па полека омлетот повторно го лизгаме во тавата да се испржи и од другата страна околу 4 мин.
Пробајте навистина е вкусно јас овој сецепт го видов пред некоа ден на 24китчен го готвеше познатиот готвач Рудолф но тој наместо копат користеше жалфија но копарот е одличен кога готвиме со компир

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови