1.Се мешаат бисквитите,јогуртот и шеќерот.Од оваа смеса се прави подлога и озгора се става овошјето...јагоди,вишни...Се украсува со шлаг.
Брз десерт за само 10 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови