Подготовка:

1. Исецкајте ја лубеницата на коцки. Јас имав од малите лубеничиња кои немаат семки. Додадов боровинки. Полеав сок од лимон и мед. Насецкав свежо нане и додадов коцки сирење.
2. Благо ја промешав смесата. Декорирав со парче лимон и цвет свежо нане.

На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови