Ова е многу брз начин овошната салата да изгледа поинтересно.

1. Лубеницата ја сечеме на пола
2. Ја вадиме внатрешноста
3. Сецкаме овошје по желба и го распоредуваме

Супер е за коктел забави и нема утка.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови