Веганска овошна салата, здрава и многу вкусна, омилена на ќерките.
1. Бананата ја сечкаме на подебели половинки, исто така јаготките и кивата.
2. Овошјето го ставаме во чинијата, полеваме со сирупот и посипуваме со сечканите ореви.
По желба може да ставите јаворов сируп, мед (ако не сте веган), или друг засладувач. Уживајте!

(515)

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани