Ова повеќе како идеја отколку рецепт и може да се прави со било кое овошје, навистина е превкусно , освежително и без никакви адитиви и вештачки бои.
Јагодите и јoгуртот ги ставаме во блендер и имаме прекрасна ужина.
Засладуваме по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови