Испечати

Едноставен и брз овошен јогурт

Едноставен и брз овошен јогурт

Состојки

  • 200 грама јагоди
  • 200 милилитри јогурт
  • шеќер по желба

Подготовка

Ова повеќе како идеја отколку рецепт и може да се прави со било кое овошје, навистина е превкусно , освежително и без никакви адитиви и вештачки бои.
Јагодите и јoгуртот ги ставаме во блендер и имаме прекрасна ужина.
Засладуваме по желба.