Лесен витамински овошен појадок, полн со витамини и енергија.
Се подготвува брзо, а може да има варијации по желба.
Овошјето се лупи и се става на поситни парчиња, се додаваат другите состојки и се блендира.
Наутро е добро да се јадат овошни доручеци, бидејќи имаат приридни јагленохидрати кои ни даваат работна енергија.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани