Испечати

Овошен појадок

Овошен појадок

Состојки

  • 1 банана (зрела)
  • 1 киви
  • 1/2 портокал
  • 2 посни бисквити
  • 1 рака лешници
  • 1 лажица мед

Подготовка

Лесен витамински овошен појадок, полн со витамини и енергија.
Се подготвува брзо, а може да има варијации по желба.
Овошјето се лупи и се става на поситни парчиња, се додаваат другите состојки и се блендира.
Наутро е добро да се јадат овошни доручеци, бидејќи имаат приридни јагленохидрати кои ни даваат работна енергија.