Јајцата се бијат со шеќерот да се добие пенеста смеса. Потоа се додава ванилата, млекото и маслото и се продолжува со биењето. На крај се додава брашното и пецивото и мешаме додека се соедини смесата.
Смесата ја истураме во колем плех и одозгора посипуваме со исецканото овошје во случајов кајсии. Се печи на 150-180 степени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови