Овес во зрно

100% Интегрален овес во зрна

Упатство за подготовка

Во сад за вриење ставете 1 чаша интегрален овес, 3 чаши вода и 1/4 лажичка сол. Покријте го садот и варете (на слаб оган) околу 1 час. Како десерт може да се комбинира со овошје, јаткасто овошје, цимет или со други житарици по ваша сопствена желба.

Овесни трици

100% природен производ, без додаток на шеќер, извор на протеини, природно богат со минерали и диететски влакна.

Натура е создадена од баланс на квалитетни, природни и внимателно избрани состојки, традиција и најсовремена технологија со цел да му понуди на современиот потрошувач избрани прехранбени производи во согласност со новите потреби за енергија и здрава исхрана. Брендот нуди здрави и вкусни начини за одржување на избалансирана исхрана и благосостојба на организмот.
За секоја пауза во текот на денот, еден Натура оброк е совршено избалансиран со растителни протеини, влакна и калории, за да му понуди на организмот она што му треба, со неверојатен вкус на вистинско овошје. Во движење, секој ден, секогаш кога ни е потребен 100 % природен оброк.
Производите се создадени со екстремна прецизност и страст од страна на семејната компанија, која го посветува целото внимание во создавање на едноставни, пријателски производи, различни од сите други индустриско стандардизирани. Целосното производство е во согласност со HACCP, HALAL и со ISO9001: 2008 QMS стандардите. Сите суровини и финални производи редовно се контролираат во овластени лаборатории за контрола на квалитет.