Ем здраво ем вкусно, ова смути ми беше денешниот доручек.
1. Изблендирајте ги сите состојки во нутрибулет, вода додадете по вкус, а може и растително млеко. Јас го правам погусто и некогаш дури и го сркам со лажица. Може после блендирање да го процедите.
Декорирајте со малку кокос и боровинки и уживајте во здравиот оброк.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови