Богато овесно кремасто смути со кајсии, вкусна и едноставна закуска, идеално и за најмалите.

Подготовка:

1. Овесните снегулки ги ставаме во сад со вода, ги оставаме така 10 минути. Ги цедиме од водата и заедно со сите наведени состојки (освен медот) се ставаат во чашката од блендерот.

2. Блендираме до хомогенизирање, заблажуваме по вкус и послужуваме веднаш.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани