Подготовка:

1. Во блендер ги ставаме сите состојки, блендираме додека не се добие хомогена смеса.
2. Во загреано тавче, со нелепливо дно, премачкано со кокосово масло, ставаме 2 лажици од смесата. Печиме 3-4 минути на средна температура, ја превртуваме палачинката и печиме уште толку од другата страна. Послужуваме со мед и мелени лешници.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани