Најпрво маргаринот и шеќерот убаво се бијат се додека не се добие пенаста маса, се додаваат постепено и јајцата додека се добие хомогена смеса. Во така добро изматената смеса се додава брашното во кое претходно е ставен и прашакот за пециво, исто така се додава и нутелата и претходно добро исецканите банани на ситни парчиња. Така добиената смеса ја ставаме во силиконски калапи за мафини и ги печеме на 170 степени околу 20-25 мин.
Од како ќе се испечат ги оставаме да оладат.
Додека мафините се ладат, го земаме чоколадото и со малце масло го топиме на пареа, од како ќе оладат секоја мафина поединечно ја намакуваме во чоколадото, па по желба се декорира со шарени мрвици.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови