1. Најпрво пиперките и тиквицата се сецкаат на тенки крукчиња додека останатиот зеленчук се сече на тенки ленти. Целиот зеленчук се пропржува 15 мин. со малку масло за готвење, на многу висока температура со постојано мешање. Во посебна тава кратко се пропржуваат кикириките.

2. Во зовриена вода се ставаат нудлите и се варат окулу 3 мин. Кога ќе се сварат им се цеди водата и се мешаат заедно со зеленчукот и кикириките. Се зачинува со сол, бибер и се додава соја сос.
Многу вкусен и брз ручек.
Наздравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани