Ароматични, вкусни колачиња

Подготовка

Во длабок сад ставете ги сите наведени состојки и замесете тесто.

Ставете го тестото да одмори во фрижидер 1 час.

Размесете го тестото, расукајте кора со помош на оклагија и со калапчиња вадете фигури

Колачињата наредете ги во тава за печење и печите на 180 степени околу 15 минути.

Послужете ги со чајче.

На здравје

Забелешка
Тестото го поделив на 2 дела, во едниот дел ставив прехрамбена боја за елките.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани