1. Најпрво се бие јајцето со шеќер, се додаваат останатите состојки за тесто
2. Се полнат до половина книжните корпиња и се ставаат во калап за мафини да се печат на 180, да заруменат
3. Припремете го шлагот по упатство. Чоколадото се топи бело и црно, декорирајте по ваша замисла (топени над пареа со по 2 лајци масло за секој вид чоколада)

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови