Путерот го матиме заедно со шеќерот.
Ги додаваме јајцата едно по едно додека не се соединат.
Полека додадете ги сите состојки и замесете тесто.
Оделете третина од тестото во окригла тава ставете го остатокот од тестото.
Премачкајте го со пире од тиква и врз неа изронете го остатокот од тестото.
Печете на 200 степени половина час,послужете со шеќер во прав или по желба со топка слатка павлака.
Добар апетит!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани