Подготовка:

1. Посолете го пилето и намачкајте го со сенф, рендан лук и црвен пипер.
2. Ставете го во тава за печење и прелијте со пиво. По желба, ставете компири. Печете во загреана рерна на температура од 200 степени.

Добар апетит.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани