Најпрво во блендер ставете ги лукот, маслиновото масло, рузмаринот и солта за подготовка на брускетите и намазот. Откако ќе изблендирате премачкајте ги лепчињата со смесата и ставете ги на решетка да се потпечат во рерна додека да поруменат.
Во подлабок сад ставете ги крем сирот, павлаката, буковецот и остатокот од смесата од блендерот и убаво промешајте.
Брускетите послужете ги со намазот.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови